Історична довідка
Перша писемна згадка про Тупичів належить до 1526 року.
Це повідомлення зустрічається в записах за 1874 рік в «Эпархиальных известиях».
Про старовинне походження села свідчать давньоруські кургани і городище, що знаходяться навколо села. Вони говорять про те, що поселення Тупичів існувало ще до монголо-татарської навали на Русь.
У кінці XVII - XIX століть Тупичевом володіли представники козацької старшини Дуніни - Борковські, генерал - лейтенант О.О.Свечін.
В Тупичеві поховані підполковник, улюбленець О. Суворова - П.Г. Корецький, його дружина Катерина Василівна, уродженка Дуніна - Борковська. У Тупичеві похований і генерал - лейтенант О. О. Свечін.
Землі в Тупичеві нараховувалось майже 4700 десятин. За переписом у селі проживало 1800 жителів, 400 з яких належали до козаків. Зараз у Тупичеві проживає 1734 чоловік.
Свечін був власником багатого села Тупичів і багатьох тисяч гектарів родючої землі, лісів, безкраїх луків навколо річки Крюкова.
Дослуживши до звання генерал-лейтенанта, Свечін пішов у відставку і назавжди оселився у Тупичеві. Тут він заклав парк, площею три гектари, звів у 1841 році горілчаний завод, який виробляв за рік спирту на 14 тисяч рублів. Побудував великі конюшні, лікарню, а також нову церкву, школу на чотири класи та квартиру для вчителів. У центрі села стояв поміщицький маєток. У селі займались заготівлею лісу, виготовленням торфу, цегли, миловарінням.
У перші роки радянської влади було організовано при Ковальовському спиртозаводі на колишніх землях поміщика Свечіна перший радгосп (1919 р.), а також сільське споживче товариство і товариство сільгоспснабу.
У 1935 році було засновано МТС, в якій перед війною налічувалось 65 тракторів та сільгоспмашин.
З 1923 по 1959 рр. Тупичів був районним центром.
В межах села розташовані два вигони, базар, два кладовища.
Найбільшим природними багатствами Тупичева є мішані ліси та залежі глини, торфові родовища. Є два ставки, де можна ловити рибу.
Славиться Тупичів і своїми земляками. Тут народились українські письменники П.О. Дорошко, 3.М. Кац, В.М. Малець. У селі пройшло дитинство відомого російського письменника І.П. Стаднюка. Уродженцями села є доктор географічних наук - О.Т. Діброва , доктор історичних наук - С.О. Шелудько, доктор хімічних наук, професор, відомий вчений, академік НАН України, Лауреат Державної премії СРСР, директор інституту сорбції та проблем ендоекології - В.В. Стрілко. Він автор 600 наукових робіт , в тому числі 5 книг і більше 100 авторських свідоцтв і патентів на відкриття. Серед його учнів десятки кандидатів і докторів наук. Наукова школа В.В. Стрілка визнана не тільки в Україні, а і за її межами.
Багатий Тупичів і на трудові здобутки. За самовіддану працю 36 трудівників нагороджено орденами і медалями. Ланкова Павлусенко Марія Іванівна удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
За досягнення у картоплярстві, Феськовець Олександру Степановичу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Він також нагороджений Орденом Леніна (1981 р.), Орденом Трудового Червоного прапора (1982 р.), Золотою медаллю «Серп і молот» (1988р.) і є лауреатом Державної премії УРСР (1983 р.)