Як добра справа перетворилась в історичну місію
Увечері, 14 липня, місцеві жителі Іван Макаренко та Сергій Аніщенко почали копати яму щоб зарити сміття, що зібрали в саду, який знаходиться за липовим парком в Тупичеві. Прокопавши вглиб близько 50-70 см знайшли рештки що належали людині і повідомили про це голові Тупичівської ОТГ Ларисі Шовковій.
Як годиться в таких випадках голова ОТГ повідомила про подію в поліцію.
Вранці, 15 липня, на місце події прибула слідчо-оперативна група з Городні на чолі із старшим слідчим майором Пархоменко Юрієм Леонідовичем. Після огляду решток, старший слідчий прийшов до висновку, що поховання належить до часів ІІ-ї Світової Війни. Слідчим був викликаний пошуковець Чернігівського пошукового загону «Патріот» Віталій Шарпатий з м. Чернігів.
15 липня, опівдні, почалися розкопки.
Приблизно через півтори-дві години розкопок Віталій виявив рештки ще однієї людини. Як виявилося, рештки людей належать радянським воїнам, які в 1941 році тримали оборону в Тупичеві.
На місці розкопок було знайдено:
- бронзова ложка;
- радянські монети 1933 р. номіналом 20 копійок - 8 шт.
- фрагмент радянської шинелі;
- фрагменти поясного ременя;
- кілька гудзиків з символікою СРСР;
- хірургічні ножиці - 1 шт.;
- черевики солдатські ялові - 1 пара;
- каска СШ-40 - 1 шт.;
- протигаз БС-МТ-4 - 1 шт.;
- мала саперна лопатка зразка 1939 р.;
- гільзи від гвинтівки Мосіна;
- граната РГД-33 - 2 шт.;
- ебонітовий смертельний тубус - 1 шт.
Після того, як всі рештки були підняті на поверхню, Віталію вдалося знайти один «смертельний» тубус, в якому могли міститися відомості про загиблого.
Але, на жаль, тубус виявився порожнім. За словами Віталія, таке трапляється дуже часто.
Рештки і особисті речі були вилучені оперативно-слідчою групою для подальшої експертизи.
Імовірно, це двоє чоловіків віком близько 25-35 років. Причина смерті буде встановлена після проведення експертизи, рештки будуть передані в Тупичівську ОТГ для перепоховання.
16 липня, опівдні, на місце розкопок прибув піротехнічний підрозділ ДСНС України в Чернігівській області, для огляду місця поховання та виявлення вибухових предметів і вилучення гранат РГД-33. Вибухових предметів виявлено не було, гранати були вилучені для подальшого знищення.
Так, в рядах полеглих воїнів, з'явилися ще два, на жаль безіменних, бійця.