У громад можуть забрати надходження від податку на доходи фізичних осіб з військових

Дата: 05.09.2023 15:46

Бюджет громади у 2024 році може втратити велику частину надходжень, бо податки з військових планують перераховувати у спецфонд держбюджету.

Якщо наша громада не отримає надходжень від ПДФО з військовослужбовців, ми не зможемо фінансувати важливі для громади галузі та соціальні програми й допомагати армії.

Головним джерелом доходів місцевих бюджетів є ПДФО. Він збирається на території громади та розподіляється таким чином:

21% — держаний бюджет (взагалі то Бюджетним кодексом встановлено 25%, але як виключення для підтримки місцевого самоврядування у 2022-2023 рр. застосовується знижений на 4% норматив);

64% — бюджети сільських, селищних, міських територіальних громад (60% у Бюджетному кодексі +4% у 2022-23 рр.);

15% — обласні бюджети.

Після початку повномасштабного вторгнення надходження від ПДФО до громадського бюджету й так значно зменшилися. Цьому сприяли виїзд громадян закордон або до більш безпечних регіонів України та мобілізація.

В Асоціації міст України підрахували, що муніципалітети перерахували на потреби безпеки та оборони країни понад 45% від військового ПДФО, яке надійшло до місцевих бюджетів.

За цим посиланням https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/vijskovij-pdfo-khiba-revut-voli-jak-jasla-povni ви можете детально ознайомитись зі статтею Дзеркала тижня «Військовий ПДФО: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» за авторством Оксани Продан, радника голови Асоціації міст України з муніципальних питань, народного депутата України VII та VIII скликань, та Олександра Слобожана, виконавчого директора Асоціації міст України.

Також в кінці статті ви можете взяти участь в опитуванні з цього питання.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)