Тупичівська громада
Офіційний сайт
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Звіт про діяльність Громадської організації «Джерело громадських ініціатив»

Дата: 19.03.2025 15:30
Кількість переглядів: 28

Шановні друзі!

З великим задоволенням хочемо презентувати Вам невеличкий звіт про діяльність Громадської організації «Джерело громадських ініціатив»

Наша громадська організація, це об’єднання людей, що інвестують свій час в реалізацію ініціатив, направлених на зміни в громаді та сприяння розвитку культурного, освітнього і творчого потенціалу громади. Створена організація у 2011 році, але через низку обставин майже десять років не працювала, а в 2021 році була відроджена та переформатовано види діяльності, в такому вигляді вона функціонує досі. Працює організація на території Тупичівської громади.

Місія ГО «Джерело громадських ініціатив» - створення передумов активного розвитку громади та об`єднання поколінь.

Візія ГО «Джерело громадських ініціатив» - активісти ГО мають вплив на формування та розвиток громади, долучаються до реалізації її потенціалу та формують внутрішню та зовнішню політику.

Цінності ГО «Джерело громадських ініціатив» - лідерство в громаді, єдність та довіра. Разом зможем більше та досягнем миру.

            Метою діяльності ГО «Джерело громадських ініціатив» є задоволення законних прав та інтересів мешканців громади, громадських інтересів у різноманітних сферах суспільного життя.

            Основні напрямки в яких працюють члени ГО це:

- Сприяння розвитку громадських ініціатив з метою самоорганізації мешканців громади до вирішення актуальних проблем;

- Визначення пріоритетів потреб жителів громади;

- Розробка комплексу соціальних, освітніх, фінансових і консультаційних заходів, спрямованих на застосування сучасних прогресивних освітніх методів розвитку сучасного українського суспільства;

- Сприяння розвитку та реалізації громадянської свідомості, що ґрунтується на загальноосвітніх цінностях;

- Сприяння органам державної влади та місцевого самоврядування в побудові громадянського суспільства та взаємодії з громадськістю;

- Сприяння розробці та обговоренню проектів рішень місцевої та державної влади, а також проектів рішень про співпрацю між державою та громадськістю в умовах існуючого законодавства;

- Поліпшення комунікації, прозорості та координації між членами організації та іншими громадськими організаціями.

            Для своїх цілей в ГО створено організаційну структуру, яка складається з:

  • Загальних зборів членів організації;
  • Правління;
  • Голова організації.

Всі питання щодо діяльності організації розглядаються на загальних зборах та вирішуються колективно.

Свою активну діяльність організація почала завдяки участі в програмі «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконувалась міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансувалась Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), в рамках цієї співпраці вдалось реалізувати проект «Соціальний велосипед».

Метою реалізації проекту стало забезпечення доступності до об’єктів соціального призначення та інфраструктури мешканцям населених пунктів громади через створення мережі внутрішнього соціального вело парку. Загальна вартість проекту склала 3000$. В рамках реалізації проекту було закуплено 16 одиниць велосипедів для п’яти старостинських округів, проведено два круглі столи де з мешканцями громади та представниками органів місцевого самоврядування обговорені інфраструктурні проблеми громади та шляхи їх подолання. Також надруковано та розповсюджено 250 інформаційно –навчальних брошур з правилами руху та безпеки на дорозі, надруковані плакати, що в 2023 році були передані в навчальні заклади та використовуються при навчанні школярів. Цільовою аудиторією проекту стали мешканці 11 населених пунктів громади.

2022 рік повномасштабної війни вносить корективи у роботу нашої  організації.

Першим проектом реалізованим організацією в 2022 році став маленький проект, що отримав назву «Оберіг від мого серця для тебе мій захисник». Метою його реалізації стало згуртування внутрішньо-переміщених осіб, молодь та дітей громади для виготовлення оберегу для захисника, для підйому морального духу воїнів, через оберіг дати частину свого тепла, своєї душі. Щоб воїни знали, що у кожного з них вірять, кожного з них чекають!  Бюджет проекту складав 24000 тис грн, цільова аудиторія ВПО з дітками та діти громади. В ході роботи над реалізацією проекту було виготовлено понад 200 оберегів та більшість їх діти передали особисто захисникам.

Наступним став навчально-безпековий проект «Fata morgana 2022», метою його було створення умов для безпечного навчання учнів Вихвостівської гімназії. Вартість проекту склала 39960 тис. грн., цільова група учні та педагогічний колектив гімназії. В ході реалізації проекту було відремонтовано та модернізовано сховище, де діти могли безпечно перебувати під час повітряної небезпеки.

З жовтня 2022 року по березень 2023 року, за фінансової підтримки Державного департаменту США, що реалізовано в рамках проекту Українського фонду швидкого реагування IREX, реалізовано проект «Дамо собі раду заради життя». Метою проєкту є отримання практичних навичок та компетенцій надання першої медичної допомоги з використанням прийомів володіння сучасними кровоспинними засобами серед членів пожежної команди, місцевого населення віком 19-50 років Тупичівської територіальної громади Чернігівської області шляхом проведення навчання-практикумів  з залученням медичних фахівців. Вартість проекту склала 6541.00$. Цей проект став най насиченим на заходи та активності, в процесі його реалізації проведено навчання серед 170 представників громади з тактичної медицини

в умовах військового стану. Закуплені тактичні аптечки, кровоспинні турнікети, сформовано групи швидкого реагування з числа місцевих мешканців, підготовлено та виготовлено 400 од. друкованого видання «Пам’ятка надання першої домедичної допомоги в умовах військового стану», закуплено 3 одиниць спеціальних костюмів пожежника для членів місцевої пожежної команди. І в результаті отримано сталого партнера в забезпеченні медичного обслуговування на території громади. Співпраця з Чернігівської клінікою сімейної медицини під час реалізації проекту призвела до тривалої співпраці медичного закладу та ОМС Тупичівської ТГ, в результаті чого мешканці громади отримали можливість отримувати якісні медичні послуги.

В 2022 році ГО почали реалізацію проекту «Хліб з душею». В конкурсі «Неймовірні села України» проект зайняв трете місце, в результаті перемоги був придбаний сучасний промисловий тістоміс. А вже в 2023 році проект став одним з чотирьох реалізацію яких було підтримано акселераційною програмою «Платформа соціальних змін». Метою проекту стало посилення продовольчої безпеки шляхом створення власної пекарні та забезпечення хлібом мешканців одинадцяти сіл Тупичівської громади. Проект отримав фінансування у розмірі 13634.00$. Було закуплено все необхідне обладнання для випічки хліба. В подальшому до кінця 2023 року даний проект неодноразово отримував різну фінансову допомогу за фінансової підтримки проєкту «Сила жінок» на закупівлю борошна та інших необхідних інгредієнтів для виробництва.

Також в 2022 – 2023 роках за фінансової підтримки ЄС було реалізовано проект «Створення центру вивчення сучасних агротехнологій вирощування овочевої продукції закритого та відкритого ґрунту на базі Вихвостівської гімназії Тупичівської територіальної громади Чернігівської області». Вартість проекту склала 3000 $. В рамках проєкту придбано дві теплиці для вирощування овочевої продукції та зелені учнями Вихвостівської гімназії, обладнання для дегідрації (сушіння), заморожування овочевої продукції. Підписано Меморандум про співпрацю з кафедрою Аграрних технологій та лісового господарства Національного університету «Чернігівська політехніка» для навчання учнівської молоді сільської місцевості передовим технологіям агровиробництва. Теплиця успішно функціонує, виробляє багато якісної продукції, а діти отримують безцінний досвід у вирощуванні та догляді за рослинами.

В 2024 році також реалізовано проект «Поза віком». Метою проекту стало налагодження тісної взаємодії ОМС та громадськості для розв'язання проблем громадян похилого віку в т.ч спричинених пандемією COVID - 19, підвищити рівень залученості до прийняття рішень в громаді через створення центру активного довголіття для людей похилого віку. В рамках реалізації проекту було створено простір для зустрічей людей похилого віку, проведені майстер-класи з основ комп’ютерної грамотності, психологічні розвантажувальні майстер-класи з виготовлення українських національних оберегів, навчання з домедичної допомоги. Проект став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Також левову частину діяльності організації займає співпраця з іншими організаціями і фондами. У співпраці з ГО “Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень” за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), мешканці громади пільгових категорій на протязі року отримували фінансову та матеріальну допомогу.

У співпраці з «Агенцією міських ініціатив» м. Чернігів, брали активну участь в організації великої кількості навчань по мінній безпеці, наданню першої домедичної допомоги, психолого-реабілітаційних тренінгах, як для дорослих так і для дітей.

ГО «Джерело громадських ініціатив» активно співпрацює з органами місцевого самоврядування- Тупичівською сільською радою. Члени організації є постійними учасниками робочих груп з розробки стратегії громади, планів та програм з місцевого економічного розвитку, благоустрою населених пунктів. Ми активно співпрацюємо з молодіжним центром та молодіжними працівниками громади, спільними зусиллями було ініційовано реалізацію  проекту «Зелена сцена», результатом реалізації якого стало придбання мобільної сцени.

Попереду ще багато спільної роботи.

Підтримуючи людей ми підтримуємо та розвиваємо нашу громаду!

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь