Новини ДПСУ

11 Січня, 2024 р., 16:53
Платниками податків Чернігівської області до бюджетів усіх рівнів у 2023 році сплачено 19,3 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 20,9 відс. (на 3,3 млрд грн) перевищує факт надходжень 2022 року. Єдиного соціального внеску надійшло 11,6 млрд грн (зростання до надходжень попереднього року на 25,8 відс.). Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Юрій Твердохліб.
09 Січня, 2024 р., 17:06
Державна податкова служба України неодноразово звертає увагу, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265). При цьому застосування РРО/ПРРО є обов’язковим при проведенні розрахунків у готівковій формі та/або з використанням електронних платіжних засобів за продані товари, у тому числі через відомі Інтернет-платформи.
09 Січня, 2024 р., 17:02
Отримати відомості про доходи стало ще простіше та зручніше. Завантажуй в App Store/Google Play мобільний застосунок «Моя податкова», ідентифікуйся онлайн з використанням КЕП або хмарного підпису.
09 Січня, 2024 р., 16:58
Головне  управління ДПС у Чернігівській області нагадує суб’єктам господарювання, що здійснювати торгівлю підакцизними товарами  можна лише за наявності відповідної ліцензії.  Сюди відноситься роздрібна торгівля: алкогольними напоями (крім столових вин), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним.
27 Грудня, 2023 р., 08:46
Відповідно до ст. 63.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
27 Грудня, 2023 р., 08:31
З 01.01.2024 року набере чинності Закон України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” від 09.11.2023 р. № 3460-ІХ. Законом України про Державний бюджет на 2024 рік встановлена мінімальна зарплата на місяць:
05 Грудня, 2023 р., 12:22
Приймаємо резюме від кандидатів на вакансії державної служби категорії «Б» та «В» за такими напрямками діяльності:
27 Листопада, 2023 р., 12:29
Повідомляємо, що 28 листопада 2023 року відбудеться онлайн семінар з податкових питань. Запрошуємо представників бізнесу, інститутів громадянського суспільства, територіальних громад  взяти участь у заході та проінформувати зацікавлених осіб.
22 Листопада, 2023 р., 08:18
Державна податкова служба України нагадує про можливість для платників податків повідомити у будь-який час доби, 24/7 та в будь-якому місці про ймовірні безпідставні контрольно-перевірочні заходи територіальними органами ДПС під час проведення податкових перевірок за допомогою чат-бота «SKARGA KPR DPS».
20 Листопада, 2023 р., 10:48
Згідно з п. 9 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або програмним РРО (далі – ПРРО) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.